Zápal očných spojiviek u bábätka

Doma máme takú malú radosť- nášho 6 mesačného synčeka,ktorý sa na  nás stále usmieva. Skoro vôbec neplače. Iba včera ráno sa zobudil s obrovským plačom. Pribehla som k postieľke a vidím, že moje zlatíčko, nemôže otvoriť pravé očko. Celé zalepené zeleným hnisom. No katastrofa sa na to pozerať. Rýchlo som vzala vatový tampón a prevarila v kanvici vodu. Nebol čas robiť repíkový čaj, malý hrozne plakal a trel si očko. Keď sme očko rozlepili, rýchlo som zaliala repíkový čaj a pohľadala Ophthalmo-Septonexové kvapky – tie mám vždy poruke aj kôli sebe. Keďže bola nedeľa, k lekárke sme mohli ísť až zajtra. Dnes to musíme vydržať na repíku a kvapkách. Celý deň bol malý nesvoj, stále si chytal očko a podvečer nebolo choré len pravé, ale už aj ľavé očko. Myslím, že som dakde vtedy čítala, že umývať oči s repíkom sa má od vonkajšieho kútika oka po vnútorné.

Samozrejme, každé očko s novým tampónom. Oči som umývala každú hodinku. Malý mal až strach v očiach, keď videl, že zasa nesiem pohár v ruke a dva tampóny. No musíme to nejako vydržať. Zaspával dosť ťažko,ale nakoniec zaspal. Ráno som hneď kontrolovala, čo robia očká môjho krpca. A veru môžem povedať, že to nebolo až také katastrofálne ako som si predstavovala, ten repík fakt robí zázraky. Oči malý pekne otvoril, aj keď hnisavé ich mal dosť. Povyberala som všetky zasušené aj mokré karpinky a predsalen som sa rozhodla ísť k lekárke. Je ešte dosť maličký, aby som ho doma liečila len sama.

zapal ocnych spojiviek

U lekárky sme neboli jediný s týmto problémom, takže určite to bude prenosné. Lekárka skonštatovala, že je vhodné dať aspoň Pamycon kvapky. Každé dve hodiny cez deň, za dva dni by mali problémy ustúpiť, ale kvapkať tak 7 dní, po dvoch dňoch už menej často. Repík doporučila tiež. Lekárka ma upozornila, aby som po ukončení liečby zvliekla všetky posteľné návleky, uteráky a vecičky, ktoré prišli do kontaktu so synčekom, a poriadne to oprala, aby sme predišli vráteniu sa choroby. Taktiež ma upozornila, že to môžem dostať tiež. Chvalabohu, po dvoch dňoch hnis v očkách ustúpil a mala som pocit, že už môjho chlapčeka ani toľko očká nesvrbia. Repíkovali sme asi ešte 4 dni. Môj osobný záver ale je, že ten repík pomohol podľa mňa aj tak zázračne už ten prvý deň.

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.