Detské okuliare

Okuliare nosí môj syn od 3 rokov. Hrozné. Keď som bola s Ivkom prvý krát u očného lekára, pretože sa mi zdalo, že škúli a poriadne nevidí, myslela som si, že to bude len dačo dočasné. Doktorka mi oznámila, že môj syn poriadne naozaj nevidí. Vtedy mal 1,5 r. Oznámila mi, že do troch rokov deťom okuliare nedávajú, zvykne sa to upraviť samo. Na kontrolu sme ale mali chodiť každý pol rok. Musím povedať, že bohužiaľ oči sa nám vôbec nelepšili a okuliare máme od troch rokov. Lekárka mi ale ešte stále dávala nádej, že sa oči môžu upraviť aj neskôr. Máme okuliare na čítanie, písanie, pozeranie televízora a pri činnostiach vyžadujúcich presnosť v ruke a oku. Ivko nemal vôbec problém zvyknúť si na používanie okuliarov, keďže sám videl, že vidí s nimi naozaj lepšie. Dokonca si ich sám pýtal.V piatom roku života môjho syna, lekárka konečne usúdila, že okuliare nepotrebuje, oči sa upravili natoľko, že ich nemusí používať. Strašne som sa tešila. Ivko naozaj vedel pekne prečítať všetky hrabličky, ktoré mu pani doktorka ukazovala aj bez okuliarov. Lekárka však dodala, aby sme okuliare nezahadzovali, pretože keď bude cítiť únavu v očiach, prípadne ho bude bolieť hlava, má ich príležitostne použiť.

detské okuliare

Chvíľu bolo všetko v pohode. Môj syn a ja sme sa tešili, že konečne nemusí používať okuliare. Ubehli zhruba tri mesiace a môjho Ivka začala čoraz častejšie bolievať hlava. Konzultovala som to s pediatričkou, ktorá mi povedala, aby som navštívila ešte jednu očnú lekárku. Keďže sme z Nitry, na očné chodíme samozrejme do Nitry. Pediatrička mi však dala výmenný lístok aj p. doktorke do Serede – že preistotu si to máme dať skontrolovať ešte raz. Ževraj, že keď sa idú vysádzať okuliare, treba vyjadrenie dvoch lekárov. Ešte mi však dala výmenný lístok aj neurologičke, aby nám urobila EEG, či tam nie je náhodou nejaký neurologický problém.

 

Najskôr sme dostali termín u neurologičky, ktorá urobila potrebné vyšetrenia, teda aj spomínané EEG. Všetko bolo v poriadku, sama usúdila, že to bude asi v tých vysadených okuliarov. U očnej v Seredi sme dopadli tak, že môj syn naozaj vidí dobre, ale podľa vyšetrenia, má jedno oko trochu slabšie ako druhé. Okuliare máme používať, uvidíme, či bolesti ustúpia. Doporučila nám každý deň namáhať to slabšie oko. Keďže ľavé máme slabšie, pravé oko máme prekryť nejakou gázou, alebo obyčajným papierovým servítkom, nasadiť okuliare a nakresliť denne jeden obrázok. Po pol roku máme prísť na kontrolu a oko by malo byť primerane zlepšené. Tak dnes používame opäť okuliare, kreslíme obrázky, hlava nás zatiaľ bolí stále rovnako, musíme ale vydržať a uvidíme, čo sa zmení. Na tú bolesť hlavy nám ale neurologička doporučila šumivý magnézium B6. Ivko hovorí, že nechutí moc dobre, ale pomáha 🙂

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.