Nadštandartná izba v Nitre

Ísť ležať do nemocnice nie je nič moc. Ale keď je to raz nutné, tak je to nutné. Lekárka rozhodla, že moje dieťa musí ísť ležať do nemocnice, keďže má silné hnačky, vracia a nepije dostatok vody. Respektíve sa aj snaží piť, ale žalúdok  vodu nechce prijať. Musíme Lenku dostatočne zavodniť, to znamená, že pôjde na infúzie.

V nemocnici mi ponúkli nadštandardnú izbu. Chcela som byť prijatá s ňou, tak som súhlasila. Moja Lenka má 8 rokov, takže to znamená, že už budem platiť za nadštandard aj za ňu. Len deti do 3 rokov za nadštandard neplatia. Rodičia platia vždy.

Sestričky sa o Lenku starali veľmi dobre, neviem, či to bolo tou izbou, ale myslím že nie. Mala som pocit, že ich práca bavila. Takže s prácou sestričiek, na detskom oddelení na druhom poschodí, som bola nadmieru spokojná. Pravidelne chodili Lenku kontrolovať, usmievali  sa, pýtali sa ako sa cíti. Ak bolo nutné nemali problém a zavolali službykonajúceho lekára. S lekármi som mala tiež veľmi dobrú skúsenosť, teda aspoň na tomto oddelení. Pravidelne kontrolovali stav mojej dcéry, informovali ma o odobratých vzorkách a aj o výsledkoch. Poučili ma o dodržiavaní diéty po príchode domov. Musím poznamenať, že v nemocnici v tom čase bolo strašne moc detí, čo mali hnačku a vracali. Personál mal naozaj čo robiť. Dokonca aj deti, ktoré boli prijaté s inými diagnózami, dostali od iných detí brušné ťažkosti.

No, ale aby som sa vrátila naspäť, chcela som Vám priblížiť nadštandard v Nitre. Konkrétne izbu číslo 6. Fotky :

Nadštandardná izba v Nitre (11)Nadštandardná izba v NitreNadštandardná izba v Nitre (2)Nadštandardná izba v Nitre (14)Nadštandardná izba v Nitre (10)Nadštandardná izba v Nitre (8)

Nadštandardná izba v Nitre (7)Nadštandardná izba v Nitre (6)Nadštandardná izba v Nitre (5)Nadštandardná izba v Nitre (4)Nadštandardná izba v Nitre (3)Nadštandardná izba v Nitre (13)Nadštandardná izba v Nitre (12)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nadštandardná izba v Nitre (15)

 

 

 

Takže izba má dve postele, jedna slúži pacientovi, druhá mamičke (prípadne inej prijatej sprevádzajúcej osobe).  Detská posteľ má možnosť bočnej zábrany, aby vaše dieťa nespadlo v noci z postele. Je ľahko odnímateľná. Izba má televízor, ktorý síce nemá príliš veľa možností programov, ale rozhodne spríjemní čas čakania na uzdravenie Vám aj pacienta. Pod TV je stolík aj so stoličkou, pri ktorej sa v pohode najete obaja. Vaše dieťa neskôr stolík využije aj na kreslenie. Vedľa stolíka je malá chladnička, do ktorej si mamička môže priniesť jedlo. Je možnosť si jedlo aj doobjednať, samozrejme za poplatok. My sme mali domácu kuchyňu. Mikrovlnka je na spoločnej chodbe a slúži všetkým. Môžem povedať, že je čistá. Vedľa chladničky je dostatočne veľká skriňa na uloženie najpotrebnejších vecí pre vás oboch. V izbe sa nachádza klíma, ktorou sa dá chladiť a je funkčná. Kúriť sa ňou nedá. Ale to nie je ani potreba, v izbe je dostatok tepla. Izba je svetlá. Pri posteli mamičky je nočný stolík, tiež dostatočne veľký, na odloženie najsúrnejších vecí ako mobil, uterák, pohár. Kávu si mamička môže zaliať taktiež na chodbe rýchlovarnou kanvicou – kávu si však musíte priniesť, nie ste v hoteli, ale v nemocnici 🙂 Na stene je zavesený prístroj na čistenie izby od bacilov, dosť hučí, ale funguje. My sme to zapínali intervalovo. Cez noc určite nie, to by ste nespali. Pri posteli pacienta – konkrétne nad jeho hlavou sa nachádza svetlo, ktoré sme využívali, keď dcérka hrala tablet. V izbe je aj nočné svetlo modrej farby na stene oproti posteli pacienta – používali sme ho celú noc, aby sme nemali v izbe ako  v hrobe. Je veľmi príjemné. Kúpeľňa je k dispozícii tiež, delíte sa s ňou však s izbou vedľa Vás. Vaša výhoda je však, že keď sa chcete osprchovať, alebo len ísť na toaletu, viete z vnútra vymknúť izbu vedľa. Izba veľa si to však dovoliť nemôže. Kúpeľňa má chvalabohu umývadlo, mydlo však nie (treba si priniesť vlastné). Toaletný papier máte k dispozícii nemocničný, za ten si platíte. WC už nebolo až také čisté, ako by malo byť, ale po požiadaní upratovačky sa tak stalo a bolo vydrhnuté. Sprchovací kút bol obstojný – tiež by mohol byť čistejší. Rozhodne som tam nevstupovala s holými nohami, ale v žabkách.

Návštevy sú na tento izbe dovolené bez problémov hocikedy. Určite však nie od 6 hod. (doporučujem tak od 9.hod) a večer tiež treba mať mieru – tak do 20 hod. Na skrinke máte nalepený denný režim na oddelení, otváracie hodiny bufetu. Treba si to naštudovať.

Prejdime  na platenie. My sme tam strávili teda čas od piatka do pondelka rána. Čiže spolu 2 polovičné dni a 2 celé dni.  Dokopy 3 celé dni. 3,32 eur na dieťa za deň, spolu 9,96. Platba na izbu 11 eur, spolu 33 eur. Všeho všudy 9,96 + 33 = 42,96 Eur. Bolo mi povedané však, že to nie je napriek tomu najdrahšia nadštandardná izba. Ale účel splnila, takže ja som bola spokojná aj s touto izbou.

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.