Permanentný make-up horných a dolných očných liniek

Pracujem stále s ľuďmi. Som zamestnaná v jednej nemenovanej banke. Takže denne sa rozprávam s neuveriteľne veľa zákazníkmi. Je pravda, že väčšinou riešime účty, úvery, povolené prečerpania prípadne kreditné karty. Ale z času na čas aj odbočíme z bankového prostredia napríklad k make-upu. Hlavne keď sa rozprávate so zákazníčkou vo vašom veku  a ešte k tomu aj urečnenou. Jedna moja klientka má už rok vytetované dolné a horné linky na očiach. Má to urobené fakt kvalitne. Netušila som vôbec,že je to tetovanie. Vždy prišla super upravená, v podstate nemala na tvári nič, len tie linky a jemný rúž. No možno trochu make-upu. Spýtala som sa, že ako rovno si vie tie linky nakresliť, vždy ich mala dokonalé. Usmiala sa na mňa a len dodala, že sú vytetované. Fakt dokonalá práca. Ale tetovať očné linky, to musí hrozne bolieť. Teda ja mám veľmi nízky prach bolesti, tak som si predstavovala úplnú katastrofu. Prezradila mi, že pozná veľmi milú pani, ktorá to robí už stráášne dlho a robí to fakt dobre. A že síce to trochu bolí, no nie je to taká hrôza ako si predstavujem. Cena horných a dolných očných liniek ju stála 180 Eur.

Permanentný make -up hroných a dolných očných liniek

Dlho som neváhala a vypýtala som si kontakt na pani, ktorá má takú presnú ruku v tetovaní. Objednala som sa hneď na druhý deň. Termín som však dostala až o mesiac, pretože mala dosť plno. Vôbec mi to neprekážalo. Aspoň sa psychicky pripravím na tú bolesť. V deň D som sa vôbec nemaľovala, šla som nenalíčená  ku kozmetičke, ktorá robí aj tetovanie. Privítala ma s úsmevom a obavy z bolesti zo mňa akosi vyhnala. Cena za tetovanie zostala nezmenená. Informovala ma, že ešte ma okrem hlavného tetovania, bude tri krát volať na korekciu (doupravovanie po mesiaci). Prvé tetovanie bude samozrejme najdlhšie, takže aj najbolestivejšie, ale nie je to také hrozné, keďže mi dala do rúk vatovú tyčinku, ktorá bola namočená po oboch stranách do akéhosi roztoku. Mala som si 10 min. potierať vrchné a dolné linky – mali mi otŕpnuť tie časti očného viečka, ktoré bude tetovať. Tak som 10 min. poctivo šúchala jedno aj druhé oko. Upozornila ma, aby som sa nedotkla oka, lebo až to bude štípať 🙂 Po 10 min. som si ľahla na stôl a začal boj s ihlou. Vôbec to nebolo také katastrofálne ako som si predstavovala. Oko som mala fakt otŕmnuté, takže som necítila bolesť, len také tupé pichanie. Len mi oko slzavelo. Ale to nevadilo, že to je úplne normálne. Celá procedúra trvala cca 45 min. Potom som sa pozrela do zrkadla a bola som opuchnutá ako moriak. Ale nebolelo to. Mala som si to doma uvariť repík a prikladať na postihnuté miesta. A striedať to s Calciovou mastičkou. Tú som si natierala medzitým tiež vatovou tyčinkou. Prvý deň som bola hrozne opuchnutá, druhý deň som opuch videla už len ja. Po treťom dni ma to začalo trochu svrbieť a odpadávať drobné chrastičky. Nemala som si ich trhať, nech odpadnú samé. Dostala som presné inštrukcie. Po týždni som bola zahojená. Ako sľúbila aj splnila, po mesiaci mi zavolala a pozvala ma na korekciu. Dotetovala miesta, ktoré boli prázdne. Takto sme to opakovali presne tri krát. Za korekciu som už neplatila. Dnes som rada, že to mám. Malo by mi to vydržať cca 3-5 rokov. Tak sa nechám prekvapiť. Zatiaľ som spokojná, šetrím si čas a nemusím s čiernou ceruzkou každé ráno stáť pred zrkadlom a kresliť presnú linku. 🙂

 

Zdroj foto: pixabay.com

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.