Od lekára k lekárovi

Pred rokom, vtedy moja dvojročná dcérka Leuška, prestala z jedného dňa na druhý chodiť. Bolo to hrozné. Pediatrička našu Leušku poposielala na všetky možné aj nemožné odborné vyšetrenia. Najskôr ma vystrašila, že moja malá mohla prekonať náhlu cievnu mozgovú príhodu. Takže moje kroky viedli na chirurgické  a cievne oddelenie, následne k neurológovi, kde vylúčili mozgovú príhodu. Absolvovali sme však CT vyšetrenie, rengen, EEG,  kde bolo taktiež všetko v poriadku. Dokonca aj v krvi a v moči bolo všetko v poriadku. Len moja dcérka stále nechodila. Bola zdravá, ale nechodila. Neurogička skonštatovala, že všetky najhoršie diagnózy sme vylúčili. Spýtala sa ma, či malá nezažila nejakú veľkú traumu – či sa napríklad príliš nezľakla, či jej niekto neublížil. Lekárka usúdila, že ak vylúčime aj psychické problémy, musíme to Leušku znovu naučiť. Takže nás poslala na cvičnia Vojtovej techniky. Táto metóda rehabilitácie patrí ževraj nielen k najznámejším ale aj najúčinnejším metódam rehabilitácie svalového napätia a nervovo svalovej koordinácie. Pri tejto metóde nie je dôležitý pôvod príčiny,ale rozsah poškodenia. Navštívili sme teda lekárku fyzioterapie a rehabilitácie, ktorá doporučila Vojtovku. Takže nás čakali hodiny a hodiny strávené na rehabilitačnom oddelení. Pri prvom sedení nám terapeut kládol otázky, také bežné, také ľudské.

Nurofen

Dovtedy nám všetci lekári kládli len otázky zamerané na ich odbor. Proste len taká jednoduchá otázka: Čo iné ako obvykle malo vaše dieťa pár dní predtým, kým prestalo chodiť? Vtedy mi prišla tá otázka taká nezmyselná. Čo iné? Mala trochu soplík. Ale vlastne hneď aj prešiel. Terapeut sa na mňa pozrel a povedal, že ešte chvíľu  s tými cvikmi počkáme, nech ideme domov a nasadím jej na tri dni Nurofen. Veľmi som tomu nerozumela, ale tak dala som si poradiť. Nurofen mám predsa doma vždy. Leuške som nasadila každých 6 hodín Nurofen a naše zlatíčko sa za dva dni bralo na nohy. Vôbec som tomu nerozumela. O tri dni sme šli späť k nášmu zázračnému lekárovi – terapeutovi, ktorý sa len pousmial a skonštatoval, že si dobre myslel, keď myslel, že ten detský soplík, čo Leuške tak rýchlo prešiel sadol na kĺbiky a bolo treba vyliečiť tie. Nurofen  totiž lieči zápal. Zabudla som dodať, že naša Leuška šla k terapeutovi už po vlastných nôžkach. No a na toto neprišiel ani jeden z takzvaných odborníkov. Ďakujeme nášmu obyčajne zmýšľajúcemu terapeutovi. Nemuseli sme chodiť ani na žiadne Vojtove cviky. 🙂

 

Lenka Z.

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.