Správna technika umývania rúk

Celý život si myslíme, že si umývame ruky dostatočne. Používame antibakteriálne mydlá a dostatok tečúcej vody. Ale robíme to naozaj dobre? Naučme aj naše deti umývať si ruky správne. Poďme sa na to pozrieť:

  1. Dlaň položíme na dlaň a trieme o seba. Samozrejme s použitím vody a mydla.Správna technika umývania rúk (2)
  2. Ľavou dlaňou  umyjeme chrbát pravej dlane a naopak pravou dlaňou  umyjeme chrbát ľavej ruky. Správna technika umývania rúk
  3. Pravú a ľavú dlaň opäť trieme o seba, prsty máme však poprepletané, takže umývame prsty cez prsty.Správna technika umývania rúk (4)
  4. Ruky si položíme jednu na druhú dlaňami  proti sebe. Pokrčíme prsty.  Prstami držíme prsty druhej ruky. Vytvoríme takpovediac slimáčika na oboch stranách rúk. Dlane trieme. Správna technika umývania rúk (5)
  5. Chytíme palec ľavej ruky pravou rukou a krúživými pohybmi umývame palec a okolie palca. Potom umyjeme palec pravej ruky ľavou rukou. Správna technika umývania rúk (6)
  6. Z pravej ruky vytvoríme takzvanú misku, vložíme do nej všetky končeky prstov ľavej ruky. Otáčavými pohybmi umývame dlaň aj prsty oboch rúk. Následne ruky vymeníme. Správna technika umývania rúk (7)
  7. Nezabudneme ani na zápästie. Ľavou rukou umyjeme krúživými pohybmi zápästie pravej ruky a naopak. Správna technika umývania rúk (1)

Každé umývanie opakujeme minimálne 5 krát. Na umývanie rúk používame vodu a mydlo.

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.