Chudnutie

Rok po pôrode a môžem konštatovať, že s mojou postavou nie som veľmi spokojná. Všetko je také mäkké, huspeninkové, faldík sem, faldík tam. A to som popri tehotenstve pribrala len tak tabuľkovo – 13 kg. Ževraj taká ideálna váha na pribratie. No neviem. Pred tehotenstvom som mala svojich 60 kg pri výške 172 cm. Kilá išli síce dole, ale tá koža, no proste hrozné. V chodbe máme obrovské zrkadlo, do ktorého sa radšej nepozerám, lebo vždy, keď sa pozriem, mám slzy na krajíčku. Kde je tá moja postava (nebola ani tá dokonalá), ale dnes by som s ňou bola určite spokojná.

Rozhodla som sa, že začnem niečo so sebou robiť. Stravu som upravila hneď po pôrode. Keďže stále dojčím Lindušku, porcie stravy som veľmi nezmenšovala, skôr si dávam pozor na to, čo zjem. A hlavne koľko vody vypijem. Snažím sa piť čistú vodu, ale tak stane sa že siahnem aj po Vinei, ktorú mi niektoré mamičky radili, že podporuje tvorbu mlieka. Rozhodne podporuje aj tvorbu tukovej zásoby. Takže pijem aj tú, ale opatrne. Po večeroch konzumujem stravu vtákov – zrniečka slnečnicové, tekvicové. Pochrumkávam surovú alebo ovarenú mrkvu pre zajacov,  no stále nie som akosi spokojná. Ale vidím už aj za roh :). Jednoducho budem musieť začať aj s nejakým cvičením.

Na cvičenia som nikdy nebola, aj v škole som sa skôr schovávala, nepreskočila som totiž ani len kozu. Nie preto, že by som mala nadváhu, skôr preto, aké som poleno.  Takže nájsť  pre mňa niečo vhodné, čo by ma aj bavilo, bolo dosť ťažké. Ale predsalen som dačo našla. Že ZUMBA. Tanec spojený s cvičením. To by u mňa šlo. Tancujem predsa rada, len príležitostí je už dnes dosť málo. Hudba to je rytmus, tanec to je pohyb. Znie to fakt lákavo. Videá však vyzerajú dosť rýchle a tance dosť komplikované. Ale choreografie sú prekrásne. Aj babám to na tých videách ide ukážkovo. Rozhodne si čo to už odcvičili, aby sa dostali tam kde sú teraz.

chudnutie zumba

Zumba – posilňuje imunitný systém, zmierňuje depresie, vyplavuje totiž z tela hormón šťastia, ževraj :), zväčšuje objem pľúc,  zlepšuje rovnováhu tela, vytvára sa svalová hmota, posilňuje srdce a celý kardiovaskulárny systém, zvyšuje energiu a naopak znižuje stres,  posilňuje dokonca pamäť (zapamätať si niektoré choreografie, je niekedy určite dosť náročné), odbúrava napätie a aj tuky :). Zumba je výborná na udržanie kondičky, dokonca čítam, je je vhodná aj pre futbalistov. Zumbu cvičia aj muži, dokonca ju predcvičujú. Perfektne totiž formuje postavu nielen žien ale aj mužov. Zlepšuje držanie tela.

Ja si myslím, že som schudla už len študovaním, čo to vlastne zumba je. 🙂 🙂 🙂  idem sa odvážiť.

Mischa

 

Zdroj foto: pixabay.com

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.