Biely povlak na riade v umývačke

Umývačku riadu som si do nového bytu kúpila skoro ako prvú. Komu sa chce v dnešnej dobe umývať riad ručne. Ja osobne nemám na to čas. A umývanie riadu v umývačke je rozhodne úspornejšie. Teda, aspoň to všade tak propagujú. 🙂 Samozrejme, že som bola obmedzená rozpočtom, tak som si dala poradiť od predávajúceho a zvolila som umývačku riadu cenovo dostupnú a podľa jeho slov, zlatý stred. Upozornil ma na to, že ak chcem, aby umývala dostatočne dobre, mala by som používať kvalitné leštidlo, kvalitnú soľ a kvalitný čistiaci prostriedok. Vo vnútri umývačky bola vzorka Calgonu. Takže som začínala s Calgonom.

biely povlak na umyvacke

 

Po zabudovaní umývačky riadu, samozrejme odborníkom, som si preštudovala celý návod a presne podľa neho som aj postupovala. V myčke mám tri sprchovacie ramená. Stropné, horné a dolné. Čím viac – tým lepšie. Na spodu umývačky mám priestor na soľ, na dverách umývačky zásobník pre prostriedok na umývanie a pre leštidlo.

Ovládací panel je na vrchnej strane umývačky, takže zadám požadovaný program a zaklapnem dvere umývačky. Následne sa program spustí. Mám 5 programov, no aj tak používam prevažne jeden – na veľmi znečistený riad.

Po skúšobnom umývaní riadu s Calgonom – soľou, leštidlom a prostriedkom na umývanie som sa rozhodla zbehnúť do obchodu a zadovážiť si toho viac. Dosť drahé, môžem dodať. Takže som hľadala lacnejšiu alternatívu ale samozrejme aj kvalitku. Dopracovala som sa až do Lidla – čistiaci prostriedok W5. Môžem povedať, že umýva fakt dobre. A je cenovo dostupný. Zadovážila som si soľ W5 a multifunkčné tablety na umývanie riadu (ale ani multifunkčný prášok nie je na zahodenie). Takže leštidlo som obišla. 🙂 Fungovalo to fakt perfektne. Až donedávna. Zrazu som na umytom riade spozorovala biely povlak. Biely povlak na skle bol najvideľnejší, ale bolo ho taktiež vidieť aj na príbore a na tanieroch. Hrôza. Ako prvé som samozrejme urobila klasickú údržbu umývačky riadu. Umyla som filter, ale to robím dosť pravidelne, takže vôbec nebol zanesený. Skontrolovala som všetky trysky, neboli vôbec upchaté. Soľ v umývačke bola. Celú umývačku som umyla zriedeným octom a vodou v pomere 1:1. Zriedený ocot som naliala aj do zásobníka na tabletu a leštidla. Spustila som najvyšší program. No nič nepomáhalo. Biely povlak na riade bol stále.

Vzala som opäť do ruky návod na obsluhu umývačky a začala som študovať stranu po strane. Až som sa dopracovala na stranu o tvrdosti vody. Nastavila som na umývačke riadu vyšší stupeň zmäkčovania vody. A olalááá. Bingo. Riad bol znovu krásne čistý, bez akéhokoľvek povlaku. Museli teda vodárne upravovať vodu a tvrdosť vody bola o trochu vyššia.

 

Bea K.

 

Zdroj foto: pixabay.com

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.