Nočný spánok dieťaťa

Moje dieťa v noci poriadne nespí. Mrnká, plače, budí sa na jedenie. Skoro každú hodinu v noci ho musím utišovať. Pohladkám ho, postískam, dám mu dudlík. Niekedy to zaberie, inokedy vôbec. Dudlík hneď vypľuje a plače. Má rok aj dva mesiace, zubov má sedem. Štyri horné predné a tri spodné predné. Slinky mu tečú neustále. Prsty má v ústach taktiež stále. No žiadny zub nie je na obzore.

Zaspávame tiež dosť ťažko. Cez deň sa snažím aby bol pred obedom cca 2 hodinky vonku, aby sa trochu vybehal. V kočíku mi zaspí zhruba o 12 hod. Vtedy ho beriem dnu a utekám rýchlo uvariť, upratať, ožehliť (proste všetko, čo patrí k materskej dovolenke). Spí tak dve hodinky. Po zobudení sa naobedujeme, pohráme a znovu sa snažím ísť von, ak je samozrejme vonku dobré počasie. Behá po ihrisku za loptou, poskakuje, padá, smeje sa a plače zároveň. No proste úžasné 🙂 O 18.30 hod. sa kúpeme. Neskôr nie, mám pocit, že ho to kúpanie preberie ešte viac a zaspí ešte neskôr ako obyčajne. Zaspávame v rozmedzí od 20 hod. do 22 hod.nočný spánok

No …. a tu už nám začína takzvaný boj. Boj medzi mojím synom a mnou. Vidím, že mu očká už padajú, už sa motká, nožičky sa mu podlamujú, už sa drží všetkého možného, ale keď ho dám do polohy ležiacej, bojuje so mnou ako s najväčším nepriateľom. Takže vstávame z postele, lebo viem, že to význam nemá. Ešte čas odpadnutia nezačal.

Znovu sa hráme, oči mu klipkajú a znovu sa opakujú všetky etapy. Keď sa mi konečne podarí uložiť ho do postele a začneme sa kojiť do 15 min. zaspí. Lenže… lenže spí tak 2 hodinky a budí sa s plačom. Môj syn je aj kojený aj mu dávam umelé mlieko, takže v noci sa mu to snažím striedať. Vypije fľašu s mliekom a za hodinku plače znovu. Chce zasa prsník. Dudel odmieta, stále ma drží za ruku a je na mne pritisnutý tak, že sa v podstate nevyspí ani on ani ja. Teda ja si to myslím. Keď mám pocit, že spí, vstávam a líham si do svojej postele, znovu však začne plakať. Celú noc behám z mojej postele do jeho postele, dávam mu fľašu s mliekom na striedačku s materským mliekom, no neviem si pomôcť. Čakám, kedy nastane fáza zmeny. Alebo robím niečo zle??? Ráno som unavená, ale malý sa budí ráno usmiaty a šťastný. Ja som však neuveriteľne unavená. Obdivujem mamičky, čo majú tri deti.

 

Alica K.

 

Zdroj foto: pixabay.com

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.