Vlasy – koruna krásy

Dnes sa nosia vlasy polodlhé a šedivé. Zajtra sa však budú nosiť krátke, blond s nádychom do červena. Vlasy sa však v prvom rade nosia  zdravé. Zdravý vlas je korunou vašej krásy. Zdravý vlas sa bude nosiť vždy. Bez ohľadu na to, či bude krátky, polodlhý, alebo dlhý, či bude blond, hnedý, červený, popolavý, čierny, alebo hnedý.

Tí šťastnejší majú zdravé a husté vlasy v génoch. Tí ostatní sa musia o vlasy starať. Tak ako sa správne starať o vlasy?? Otázka takmer každej ženy, ktorá má nejaký problém. Ako často si umývať vlasy? A s čím? A koľko šampónu treba použiť?

vlasy

Začneme úplne od začiatku. Vlasy stačí zmývať 2 až 3 krát do týždňa. Viac nie. Nie však menej. Dámy so suchými vlasmi si majú umývať vlasy 2 krát do týždňa, dámy s tendenciou mastných vlasov 3 krát do týždňa.

Mastné vlasy – viem, majú pocit, že si musia vlasy umývať každý deň, a niektoré z nás to aj robia, ale je to príliš veľká chyba. Čím viac totiž vlasy umývame, tým viac sa pokožka premasťuje. Pokožka totiž premasťuje telo neustále. Takže milé čitateľky, ak máte problém mastných vlasov, naučte vaše vlasy režimu. Časom si pokožka hlavy zvykne, len treba dávku trpezlivosti.

Suché vlasy –  pri umývaní vlasov určite nesmú zabudnúť po umytí šampónom naniesť masku na vlasy pre suché vlasy (masku, nie kondicionér – ten je slabý). Masku po nanesení a pôsobení cca 5 min. dôkladne opláchnite. Ak je pocit vlasov stále suchý, použijeme ešte olej na vlasy. Na trhu je neskutočne veľa možností – argánový olej, kokosový olej (siahnite po nejakom kvalitnejšom, žiadny Oriflame, ani Avon – sú príliš riedke)

Rozštiepené končeky vlasov – kvalitný šampón na rozštiepené končeky, kvalitná maska po umytí, kvalitný olej a samozrejme domáce recepty (teplý zábal z olivového oleja a vajíčka, teplý zábal z kokosového oleja) Naneste na vlasy zhruba od polovičky vlasov dostatok oleja, zabaľte si vlasy do mikroténového vrecúška, zahrejte fénom a zabaľte do uteráka, nechajte hodinku na hlave, následne zmyte jemným šampónom.

Suché vlasy a vlasy s rozštiepenými končekmi fénujeme len príležitostne, necháme vysušiť prirodzene. Gély, tužidlá a laky používame tiež čo najmenej. Ak ich aj použijete, kým pôjdete spať, vlasy si určite umyte! Spať zásadne nechoďte s mokrými vlasmi, vlasy sa lámu,mokré vlasy sú oveľa citlivejšie ako suché. Spite s rozpustenými vlasmi, žiadne gumičky, sponky, ani štipce. Pred spaním vlasy prečešte!

Pri umývaní vlasov stačí malá lyžička šampónu, ktorú si rozmiešajte v miske s vodou.

Vlasy umývame zásadne vlažnou vodou, nie horúcou, tá vlasy príliš vysušuje. Na konci použite studenú vodu, vlasom to neuškodí, dodá im lesk.  Na lesk vlasov je výborný aj ocot – jablčný. Zmiešajte s vodou v pomere 1:1.

A čo lupiny? Tie trápia aj vlasy mastné, aj vlasy suché. Lupiny, lupiny, lupiny. V prvom rade zmeňte jedálniček. Vaše telo Vám dáva signál a vy ho ignorujete. Vlasy potrebujú nenasýtené mastné kyseliny, zinok, vitamín A,C, D,E, všetky vitamíny B, selén, jód, železo, zinok a minerály. Obmedzte rafinovaný cukor – je to zabijak tela. Cukor nám energiu dáva len naoko. Znižuje funkciu všetkých orgánov a tie potom nedokážu fungovať na plný plyn. A samozrejme obmedzte stres!!!

 

Vaša Jana

Zdroj foto: pixabay.com

Zdieľaj článok:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.